I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przygotowaliśmy ulotki promujące czytelnictwo powieści mistrza fantasy J.R.R. Tolkiena.
16 grudnia 2017 roku w czytelni dla dorosłych biblioteki publicznej miał miejsce wykład, który wygłosił prof. nadzw.dr hab. Jacek Pietrzak z Uniwersytetu Łódzkiego. Temat spotkania wpisywał się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i dotyczył jednego z twórców II Rzeczypospolitej, Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dnia 14 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się realizacja projektu Przeczytałem i polecam. W szkolnej auli uczniowie zaprezentowali dla klas II wybrane przez siebie książki z biblioteki szkolnej.
W dniu 5 grudnia 2017 roku w auli I LO odbyła się gala finałowa Konkursu "Moje Drzewo Genealogiczne" pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy II A stworzyli „Przewodnik po świecie Tolkiena”. Mamy nadzieję, że przygotowane przez Adama Chojnackiego, Tomasza Kurzelę, Łucję Kwaśniak, Jakuba Kuśmierskiego, Bartosza Zasempę, Mikołaja Grzankowskiego i Szymona Kornackiego ulotki zachęcą Chrobrzaków do sięgnięcia po takie lektury jak „Władca Pierścieni”, „Hobbit” czy „Silmarillion”. Na wszystkich chętnych do wkroczenia w magiczny świat Mistrza Fantasy czekamy w poniedziałek (11.12.2017 r.) od godziny 7.30 przy głównym wejściu do szkoły.
"Każde dobro, które czynisz, jest jak dotyk anioła. Goi rany, rozprasza smutki i przynosi szczęście Tobie i innym."
6 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj i jego Śnieżynki. Nauczyciele oraz uczniowie, którzy w ostatnim roku zachowywali się nienagannie, mogli liczyć na słodką niespodziankę od naszych gości.
4 grudnia 2017 roku, w zachęcającej do chwycenia za książkę, zimowej już atmosferze, mieliśmy okazję spotkać w auli szkoły naszego literackiego gościa. Melissa Darwood to pisarka książek młodzieżowych z gatunku fantastyki, która zaszczyciła nas tego dnia rozmową o trudach i zaletach swojego rzemiosła.
28 listopada br. w ponad pięciuset szkołach w całej Polsce odbył się I etap konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.
30 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole kiermasz andrzejkowy.

Kontakt

Al. Kopernika 1
97-300 Piotrków Trybunalski
tel./fax 44 732-69-90
e-mail: liceum1@liceum1.piotrkow.pl

Niedziela 17 grudnia 2017

Florian, Łazarz, Łukasz, Olimpia

Na skróty

Galerie

Ankieta

Czy podoba Ci się nowa strona I LO?


Zobacz wyniki