I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim

28 kwietnia 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 przez uczniów klas trzecich.
27 kwietnia 2017 roku uczniowie klas trzecich odbijali różnokolorowo pomalowane dłonie na, przygotowanym przez Samorząd, płótnie.
Dnia 22 kwietnia 2017 r. odbyły się na Uniwersytecie Łódzkim eliminacje okręgowe XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Dnia 22 kwietnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego odbyły się dni otwarte. Już od godz. 9.00 Chrobrzacy czekali na swoich młodszych znajomych, aby pokazać im swoje liceum.
W tym roku obchodzimy jubileusz 800-lecia powstania naszego miasta. Wśród licznych wydarzeń upamiętniających jego historię znajdziemy również Wielki Test Wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim. 9 marca miał miejsce pierwszy etap tego konkursu. Test składający się z 30 pytań wyłonił trójkę najlepszych, którzy reprezentowali szkołę w dalszym etapie.
W dniach 2 – 6 kwietnia 2017 r. w II LO w Końskich odbył się finał LXVIII Olimpiady Matematycznej. Uczestniczyło w nich czterech uczniów naszej szkoły: Kamil Galewski (1b), Jan Kociniak (3b), Natalia Kucharczuk (2b) oraz Piotr Żuber (3b).
W ostatnich dniach boisko przy ulicy Broniewskiego w Piotrkowie Trybunalskim stało się miejscem zmagań piłkarek.
Laura Wrońska, uczennica klasy II B po raz kolejny zakwalifikowała się do finału Olimpiady Lingwistyki  Matematycznej.
W mieniony weekend w Piotrkowie odbywały się Dni Przyjaźni Polsko- Węgierskiej. Jednym z elementów tej uroczystości była uroczysta msza z udziałem prezydentów obu państw wraz z małżonkami. Poprzedzające tygodnie były dla chórzystów naszego liceum i II LO w Piotrkowie niezwykle intensywne. Codzienne próby i przygotowania by móc zaśpiewać dla tak ważnych gości. I stało się.
W dniu 24 marca 2017 r. odbyło się w II LO w Radomsku uroczyste rozstrzygnięcie VIII edycji międzypowiatowego konkursu chemicznego "Nie zobojętniaj się na chemię". W obecnej edycji uczestniczyła młodzież aż z 7 powiatów. Ogółem do konkursu przystąpiło 340 uczniów.

Kontakt

Al. Kopernika 1
97-300 Piotrków Trybunalski
tel./fax 44 732-69-90
e-mail: liceum1@liceum1.piotrkow.pl

Wtorek 23 maja 2017

Dezydery, Iwona, Symeon, Michał, Emilia, Dezyderiusz, Budziwoj, Eufrozyna, Jan

Na skróty

Galerie

Ankieta

Czy podoba Ci się nowa strona I LO?


Zobacz wyniki