I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pan dyrektor Henryk Michalski przypomniał sukcesy naszych uczniów w kończącym się roku szkolnym, rozdał nagrody wyróżniającym się, nie tylko w nauce, uczniom oraz życzył całej społeczności I Liceum udanych i bezpiecznych wakacji!!!
Nasi koszykarze - mistrzowie miasta i rejonu, potwierdzili wysoką formę wygrywając
ligę klas I i II , organizowaną przez OSiR.
7. czerwca 2019 roku odbyło się zakończenie programu „Zdolny uczeń – świetny student”. Projekt ten polegał na kilkumiesięcznych wspólnych badaniach naukowych licealistów z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły, a cztery uczennice swoje dokonania zaprezentowały na uroczystym finale akcji w Sali Senatu UŁ. Były to:
W dniach 24-26.06.2019 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzone zostały trzydniowe zawody, których celem było wyłonienie dwóch osób, mających uzupełnić reprezentację Polski na 60 Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną (60th International Mathematical Olympiad).
Od 20 lat Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej organizuje konkurs pod nazwą "Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka".
Konkurs ten składa się z kilku etapów (w formule eliminacyjnej). W każdym z nich uczestnik rozwiązuje zadania losowane przez System Informatyczny Konkursu, przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych.
W dniach 3 – 7 kwietnia 2019 r. w Tarnowie odbył się finał LXX Olimpiady Matematycznej. Uczestniczyło w nim dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Galewski (3b) oraz Jakub Sola (3b).
Iga Jóźwik, Dawid Radziszewski i Kamil Wojciechowski – to pierwszoklasiści, którzy przez ostatnie miesiące aktywnie działali na rzecz zwiększenia frekwencji wyborczej wśród piotrkowian. Udało im się! Frekwencja w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego to ponad 45%!
3 marca 2019 roku zakończyła się II edycja Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.
Ten ogólnopolski konkurs, organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbywał się w trzech etapach.

Kontakt

Al. Kopernika 1
97-300 Piotrków Trybunalski
tel./fax 44 732-69-90
e-mail: liceum1@liceum1.piotrkow.pl

Sobota 24 sierpnia 2019

Michalina, Halina, Anita, Cieszymir, Bartłomiej, Joanna, Jerzy, Malina, Bartosz

Na skróty

Galerie

Ankieta

Czy podoba Ci się nowa strona I LO?


Zobacz wyniki