Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Od 9 grudnia 2019r. na II piętrze naszej szkoły można oglądać wystawę fotografii pod tytułem Widokówki z podróży – Sycylia.
Pod takim właśnie tytułem odbył się konkurs promujący wśród młodzieży wybitne postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej.
Reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim zajęły 2. miejsce podczas finału wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt.
Kilka dni po Weekendzie Cudów, kiedy nasze Szlachetne Paczki dotarły do Pani Julii z synami oraz Pani Ali, po intensywnym czasie przygotowań i organizacji emocje wreszcie opadają i pora na podsumowanie tegorocznej akcji.
W poniedziałek, 2 grudnia, mieliśmy przyjemność gościć naszych zagranicznych przyjaciół z Izraela. Był to ich trzeci już przyjazd do naszej szkoły, niemniej jednak emocje towarzyszące wydarzeniu były równie wielkie co w poprzednich latach.
08-12-2019

Awans do finału!

Michał Kacprzyk z klasy 1CG zakwalifikował się do finału Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym organizowanej przez COPTIOSH.
Reprezentanci naszej szkoły – drużyna żeńska i męska w tenisie stołowym awansowały do finałów wojewódzkich.
6 grudnia 2019 roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj i Jego Śnieżynki.
29 listopada 2019 roku odbył się w naszej szkole kiermasz andrzejkowy. Kolorowe stoiska uczniów stworzyły wesoły jarmark.
28 listopada o godzinie 11:00 w kinie Pixel odbyła się projekcja filmu ,,Karski i władcy ludzkości” w reżyserii Sławomira Grünberga. Uczniowie klasy 3f, pod opieką Pana Piotra Grelowskiego, mieli okazje zobaczyć dokument, a następnie uczestniczyć w spotkaniu z reżyserem, które poprowadził Bartłomiej Kabziński.

Niedziela 19 stycznia 2020

Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk