I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
zdjęcie
Dnia 14 listopada 2017r. w szkolnej auli odbyła się akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami.
Podczas akademii mogliśmy przypomnieć sobie najważniejsze elementy historii Polski ostatnich trzech stuleci, usłyszeć o dążeniach Polaków do odzyskania wolności, a także wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu zarówno solistów, jak i zdolnego szkolnego chóru. Podczas jubileuszu mieliśmy również przyjemność gościć w progach naszego liceum byłego prezesa piotrkowskiego oddziału PTTK i przewodnika po województwie łódzkim pana Pawła Kendrę, który przybliżył nam m.in. historię Piotrkowa z czasów zaborów i zasłużone postaci wywodzące się z naszego miasta.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni w szkolnej auli zaśpiewali polską pieśń Pierwsza Brygada.

Agata Olewińska, kl 1e
powrót