I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

200 ROCZNICA ŚMIERCI GENERAŁA JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
zdjęcie
7 czerwca 2018 roku odbył się uroczysty apel poświęcony Generałowi Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu z okazji dwusetnej rocznicy jego śmierci.
J. H. Dąbrowski był wielkim patriotą, dowódcą w Armii Księstwa Warszawskiego, a nade wszystko twórcą Legionów Polskich we Włoszech.

W trakcie apelu Chór I Liceum, pod kierunkiem Aleksandra Rycerza, zaśpiewał Pieśń Legionów Polskich we Włoszech pt.: „Jeszcze Polska nie umarła…” oraz jej współczesną wersję, czyli „Mazurka Dąbrowskiego”, który to utwór jest hymnem państwowym Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie uczennice klasy 2f przedstawiły życie i działalność Generała, oraz zaprezentowały pokaz slajdów dotyczący Jana Henryka Dąbrowskiego
Samorząd Uczniowski
powrót