12-11-2019

Sukcesy humanistów

W XXI edycji Konkursu Recytatorskiego „Rzeczpospolita Niepodległa” uczennica klasy IIIF Julia Dramińska przygotowana przez Panią Iwonę Drobczuk zajęła I miejsce.
8 listopada 2019 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w auli naszej szkoły, odbyła się podniosła uroczystość.
30 października 2019 roku, w ramach Tygodnia Konstytucyjnego, odbyło się spotkanie Pani adwokat Karoliny Pawlikowskiej z uczniami klas humanistycznych.
23 października 2019 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. O dwa mandaty radnych ubiegało się w I liceum czworo kandydatów. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:
Debaty oksfordzkie są nie tylko świetnym narzędziem edukacyjnym, lecz także stanowią zachętę do pogłębiania wiedzy na różnych płaszczyznach życia codziennego oraz nauki. Przekonali sie o tym nasi uczniowie, należący do Koła Debat.
16 października 2019 roku nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, z poparciem większości samorządów klasowych, został uczeń klasy 2b, Adrian Pawlikowski!!
20-10-2019

III F w WARSZAWIE

Uczniowie klasy IIIF wraz z wychowawcą p. Robertem Cieślakiem i nauczycielem języka angielskiego p. Waldemarem Paraszewskim w miniony piątek 18.10.2019 r. mieli okazję podziwiać polską złotą jesień w Warszawie.
11 października 2019 roku w auli naszej szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Po wypowiedzeniu roty przysięgi, pierwszoklasiści stali się już oficjalnie uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.
We wrześniu 2019 roku społeczność I liceum wzięła udział w akcji, której celem była pomoc 17 letniemu Bartkowi Chrzanowi, cierpiącemu na dziecięce porażenie mózgowe i kłopoty z kręgosłupem.
Tematem tegorocznej, piątej edycji PLENERU MALARSKIEGO I LO jest weduta, czyli krajobraz miejski, reprezentowany przez malownicze uliczki, place i architekturę piotrkowskiej starówki.

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr