12 września 2019 roku na dziedzińcu szkoły odbył się grill integracyjny. Miał on przede wszystkim zjednoczyć, zbliżyć i zintegrować społeczność szkolną, szczególnie klasy pierwsze. W tym roku, po raz kolejny, Samorząd Uczniowski postanowił kultywować rozpoczętą kilka lat temu tradycję i powtórzył to wydarzenie, zresztą ze świetnym rezultatem.
09-09-2019

BLUZY CHROBREGO

9 września 2019 roku dotarła do szkoły kolejna partia „Bluz Chrobrego”. Prawie 200 sztuk zostało zakupionych, przede wszystkim, przez uczniów klas drugich i trzecich.
2 września 2019 roku rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Po odśpiewaniu przez Chór Chrobrego, Hymnu I Liceum, głos zabrał pan dyrektor Henryk Michalski.
Kamil Galewski srebrnym medalistą 60 Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej
W dniach 14 – 22.07.2019 r. w Bath, w Wielkiej Brytanii, odbyły się zawody 60 Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej.
19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pan dyrektor Henryk Michalski przypomniał sukcesy naszych uczniów w kończącym się roku szkolnym, rozdał nagrody wyróżniającym się, nie tylko w nauce, uczniom oraz życzył całej społeczności I Liceum udanych i bezpiecznych wakacji!!!
Nasi koszykarze - mistrzowie miasta i rejonu, potwierdzili wysoką formę wygrywając
ligę klas I i II , organizowaną przez OSiR.
7. czerwca 2019 roku odbyło się zakończenie programu „Zdolny uczeń – świetny student”. Projekt ten polegał na kilkumiesięcznych wspólnych badaniach naukowych licealistów z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły, a cztery uczennice swoje dokonania zaprezentowały na uroczystym finale akcji w Sali Senatu UŁ. Były to:

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr