Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli oraz uczniów I LO na trzecią już edycję Biegu o Puchar „Chrobrego”, który odbędzie się w piątek (21 września).
12 września 2018 roku na dziedzińcu szkoły odbył się grill integracyjny.
W trosce o bezpieczeństwo uczniów, a także mając na uwadze rodziców i nauczycieli, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego przystąpiło do Projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”. Celem projektu jest uświadomienie zagrożeń płynących z internetu oraz innych narzędzi cyfrowych. Projekt finansowany jest przez MEN, a realizuje go Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” z Tarnowa.
W związku z brakiem możliwości kontaktu telefonicznego (telefony stacjonarne), prosimy w sytuacjach wyjątkowych o kontakt:
Informujemy, że w roku szkolnym 2018/2019 kontynuuje działalność Środowiskowe Koło Matematyczne dla uczniów szkół podstawowych naszego miasta.
7 września 2018 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy dla chorującego na porażenie mózgowe, 15 - letniego Łukasza Flisa, aby wspomóc go w zakupie sprzętów, potrzebnych do leczenia.
3 września 2018 roku rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Po odśpiewaniu przez szkolny chór Hymnu I Liceum, pan dyrektor Henryk Michalski uroczyście powitał uczniów klas pierwszych oraz ich wychowawców. Przedstawił bogatą historię naszej szkoły i biografie wybitnych absolwentów.
W dniach 27 sierpnia - 2 września 2018 r. w Bielsku-Białej odbyły się zawody 12 Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej, MEMO 2018 (Middle European Mathematical Olympiad), w których brały udział reprezentacje 11 krajów: Austrii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Węgier, Litwy, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Ukrainy.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 dla klas pierwszych odbędzie się
3 września (poniedziałek) o godz. 10.00 w Auli I LO.
Uczniowie klas drugich i trzecich spotykają się z wychowawcami o godz. 10.00 w wyznaczonych salach.
W Piotrkowie Trybunalskim pogoda pozwoliła podziwiać wyjątkowy spektakl na niebie.

Środa 24 kwietnia 2024

Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba