21-06-2018

Z życia klas

W dniach 4-6 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka szkolna, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych.
Od 19 lat Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej organizuje konkurs pod nazwą "Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka".
Konkurs ten składa się z kilku etapów (w formule eliminacyjnej). W każdym z nich uczestnik rozwiązuje zadania losowane przez System Informatyczny Konkursu, przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych.
W dniach 18 – 21 kwietnia 2018 r. w Augustowie odbył się finał LXIX Olimpiady Matematycznej. Uczestniczyło w nim trzech uczniów naszej szkoły: Kamil Galewski (2b), Natalia Kucharczuk (3b) oraz Jakub Sola (2b).
Portrety polskich romantyków: Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego i Fryderyka Chopina wykonane przez uczniów naszej szkoły i nauczyciela języka polskiego i wiedzy o kulturze p. Roberta Cieślaka zostały zaprezentowane na zorganizowanym specjalnie z tej okazji wernisażu, na który wykonawcy prac zaprosili klasę IF.
Rektor UM w Łodzi - prof. dr hab. n. med. Radzisław Kordek podpisał w dniu dzisiejszym porozumienie o patronacie.
7 czerwca 2018 roku odbył się uroczysty apel poświęcony Generałowi Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu z okazji dwusetnej rocznicy jego śmierci.
5 czerwca 2018 roku, odbył się w Chrobrym grill przedwakacyjny. W tym roku, po raz kolejny, samorząd postanowił, do grilla integracyjnego organizowanego we wrześniu, zaproponować podobną imprezę tyle, że przed wakacjami.
Pod koniec kwietnia 2018 roku klasa 2f uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracowników Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Tematem przewodnim zajęć były obchody 550 rocznicy parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. To właśnie w 1468 roku odbył się w naszym mieście sejm, który jest uznawany za pierwsze tego typu zgromadzenie ustawodawcze w Polsce.
W ostatnim tygodniu maja 2018 roku, już po raz kolejny, gościliśmy w naszej szkole studentki z organizacji AIESEC. Hatun Nur Ciftici, Lareeb Umer oraz Shengxi Miao, czyli studentki z Turcji, Pakistanu i Chin zorganizowały warsztaty i prelekcje dla uczniów klas pierwszych i drugich.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl