Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie nam spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok 2018 obdaruje nas
pomyślnością i szczęściem.
Drodzy Darczyńcy z Chrobrego!
Przesyłam wszystkim serdeczne życzenia wesołych Świąt i jako prezent - relacje z wręczenia naszych Paczek :)
Zbierajmy siły na przyszły rok, bo warto.
AM
Projekt został przygotowany w ramach zajęć z historii oraz z historii i społeczeństwa przez uczniów klas: 2d i 2f I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego pod opieką nauczyciela Piotra Grelowskiego.
Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej
Temat projektu: Sylwetka Jana Karskiego inspiracją poznania kulis odkrywania prawdy
o Holokauście
W poniedziałek 20 listopada 2017 r. przed uczniami klasy 1B została przedstawiona propozycja wykonania projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Koniec prac miał nastąpić przed końcem roku kalendarzowego, a nad całością czuwała nauczycielka języka polskiego Izabella Radke-Marczak.
18-12-2017

Chrobry czyta!

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie I LO pod kierunkiem Agaty Tłoczek i mgr Janusza Błaszczyka przygotowali dla Państwa spot promujący czytelnictwo wśród Chrobrzaków.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przygotowaliśmy ulotki promujące czytelnictwo powieści mistrza fantasy J.R.R. Tolkiena.
16 grudnia 2017 roku w czytelni dla dorosłych biblioteki publicznej miał miejsce wykład, który wygłosił prof. nadzw.dr hab. Jacek Pietrzak z Uniwersytetu Łódzkiego. Temat spotkania wpisywał się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i dotyczył jednego z twórców II Rzeczypospolitej, Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dnia 14 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się realizacja projektu Przeczytałem i polecam. W szkolnej auli uczniowie zaprezentowali dla klas II wybrane przez siebie książki z biblioteki szkolnej.
W dniu 5 grudnia 2017 roku w auli I LO odbyła się gala finałowa Konkursu "Moje Drzewo Genealogiczne" pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.

Czwartek 25 kwietnia 2024

Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr