W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy II A stworzyli „Przewodnik po świecie Tolkiena”. Mamy nadzieję, że przygotowane przez Adama Chojnackiego, Tomasza Kurzelę, Łucję Kwaśniak, Jakuba Kuśmierskiego, Bartosza Zasempę, Mikołaja Grzankowskiego i Szymona Kornackiego ulotki zachęcą Chrobrzaków do sięgnięcia po takie lektury jak „Władca Pierścieni”, „Hobbit” czy „Silmarillion”. Na wszystkich chętnych do wkroczenia w magiczny świat Mistrza Fantasy czekamy w poniedziałek (11.12.2017 r.) od godziny 7.30 przy głównym wejściu do szkoły.
"Każde dobro, które czynisz, jest jak dotyk anioła. Goi rany, rozprasza smutki i przynosi szczęście Tobie i innym."
6 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj i jego Śnieżynki. Nauczyciele oraz uczniowie, którzy w ostatnim roku zachowywali się nienagannie, mogli liczyć na słodką niespodziankę od naszych gości.
4 grudnia 2017 roku, w zachęcającej do chwycenia za książkę, zimowej już atmosferze, mieliśmy okazję spotkać w auli szkoły naszego literackiego gościa. Melissa Darwood to pisarka książek młodzieżowych z gatunku fantastyki, która zaszczyciła nas tego dnia rozmową o trudach i zaletach swojego rzemiosła.
28 listopada br. w ponad pięciuset szkołach w całej Polsce odbył się I etap konkursu Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.
30 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole kiermasz andrzejkowy.
Niesamowite opowieści o historycznej treści- pod takim tytułem Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała XVIII Powiatowy Konkurs Literacki. Wzięły w nim udział uczennice klasy humanistycznej 2f – Sylwia Hoffman i Michalina Ciach.
7 listopada 2017 roku w Pałacu Biedermanna w Łodzi odbył się jubileusz 90 - lecia prof. dr hab. Jerzego Kmiecińskiego. Profesor Kmieciński urodził się w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie w 1948 roku ukończył Gimnazjum i Liceum im. Bolesława Chrobrego.
9 listopada 2017 r. odbył się etap szkolny konkursu Wybieram Wybory II edycja. Wybory Samorządowe. Wzięli w nim udział uczniowie z 900 szkół w całej Polsce.
Dnia 14 listopada 2017r. w szkolnej auli odbyła się akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon