Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2024"

2 + 1 =
2 + 1 =
Sports
Uczniowie naszego liceum czynnie biorą udział w zawodach sportowych.
20 września w Piotrkowie Trybunalskim na stadionie OSIR odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców, w których uczennica naszej szkoły Magdalena Włodarczyk uplasowała się blisko podium zajmując V miejsce.
W Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się 24 września na stadionie przy ulicy Żwirki 6, nasze dziewczyny drużynowo zajęły II miejsce. Chłopcy równie dzielnie reprezentowali „Chrobrego”.
Młode biegaczki wzięły również udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 8 października w Concordii. Zajmując II miejsce dostały się do półfinału rozgrywanego w Zelowie, gdzie dzielnie walczyły o podium.
Kolejnym wyzwaniem dla naszych „Chrobrzanek” był udział w zawodach w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim. Tam, co prawda nie zajęły wysokiego miejsca, ale determinacja i wytrwałość nie opuszczały ich do końca.
W Turnieju Szachowym, który odbył się 26 października w IV Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim nasza drużyna zdobyła III miejsce, a w starciu indywidualnym uczennica klasy II b, Aleksandra Andrzejewska bezapelacyjnie pokonała konkurencję zajmując I miejsce.
To jeszcze nie koniec naszych sportowych zmagań, bowiem Chrobry nie próżnuje dalsze sukcesy przed nim.