I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Ciekawa Chemia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
zdjęcie
W drugim semestrze w ramach „Akademii Ciekawej Chemii” klasy pierwsze (bio-chem) wzięły udział w trzech wykładach. Celem wykładów było zapoznanie uczniów z procesami katalizy stosowanej m.inn. w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i spożywczym.
W ramach zajęć z krystalografii omówiono analizę budowy kryształów. Co ma wspólnego: smog, majonez i greckie Ouzu, czyli układy koloidalne, ich struktura i właściwości.

Po zakończeniu wykładów czworo uczniów z klasy IE wzięło udział w konkursie chemicznym, w wyniku którego Zuzanna Płomińska oraz Kacper Świerk zakwalifikowali się do udziału w warsztatach chemicznych. Zajęcia laboratoryjne odbywały się w dniach 11-13 czerwca i obejmowały ćwiczenia praktyczne z zakresu 1/ chemii analitycznej i nieorganicznej, 2/ chemii organicznej, 3/ chemii fizycznej.

Po zajęciach odbyło się uroczyste zakończenie na którym finaliści konkursu otrzymali nagrody, zaś uczniowie, którzy wzięli udział w 6 cyklach wykładów ACCh certyfikaty uczestnictwa.
Maria Żak
powrót