I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Ewa Lebeau została finalistką XLI Olimpiady Języka Francuskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
zdjęcie
Miło mi poinformować ,że uczennica klasy I B Ewa Lebeau została finalistką XLI Olimpiady Języka Francuskiego.
Etap centralny zawodów odbywał się w dniach 15-17 marca 2018 w Gdańsku, w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zawody składały się z dwóch części - pisemnej i ustnej . W części pisemnej należało wypowiedzieć się w języku francuskim na zadany temat oraz wypełnić test kulturoznawczy w języku polskim sprawdzający znajomość historii, kultury, sztuki i cywilizacji Francji oraz krajów francuskiego obszaru językowego.

W części ustnej Ewa zaprezentowała jedną z dwóch przygotowanych przez siebie lektur oraz przedstawiła analizę fragmentu z tej samej lektury ( był to Rhinoceros - Nosorożec Eugene'a Ionesco ).Ta część odbyła się w języku polskim. Nasza finalistka rozmawiała też po francusku z komisją na tematy naturalnie wynikające z omawianej lektury.

Ewa otrzymała również nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla najmłodszego uczestnika Olimpiady.

Serdecznie gratuluję tytułu finalistki, jest w pełni zasłużony. Ewa włożyła wiele pracy w to , by efektywnie przygotować się do zawodów.
Anna Lauks
powrót