I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Jak zdobyć indeks przed maturą?

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
zdjęcie
Tytuł finalisty IV Olimpiady Wiedzy Historycznej jest wisienką na torcie w licealnej „karierze” Szymona Kornackiego (3A).
Etap centralny odbył się 16 kwietnia 2019 r. na Zamku w Golubiu. Awansowało do niego 84 spośród 709 uczestników tegorocznej edycji. W pierwszej części finału Szymon zmierzył się z testem i udało mu się awansować do grona 30 najlepszych. Druga część polegała na napisaniu wypracowania i udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące lektur. Niestety, temat był nietrafiony. Specjaliście od starożytności rozprawa o genezie Sejmu Wielkiego, nie dała pola do popisu. Tytuł finalisty, nie daje jednak powodów do narzekań, tym bardziej, że Szymon dzięki temu „ma w kieszeni” indeksy m.in. Uniwersytetu Śląskiego (np. prawo), UKSW w Warszawie (np. prawo) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (wszystkie kierunki).
Janusz Błaszczyk
powrót