I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Jasiek Kociniak laureatem LXVIII Olimpiady Matematycznej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
zdjęcie
W dniach 2 – 6 kwietnia 2017 r. w II LO w Końskich odbył się finał LXVIII Olimpiady Matematycznej. Uczestniczyło w nich czterech uczniów naszej szkoły: Kamil Galewski (1b), Jan Kociniak (3b), Natalia Kucharczuk (2b) oraz Piotr Żuber (3b).
Zawody finałowe odbyły się 3 i 4 kwietnia br. – w każdym z tych dwóch dni finaliści LXVIII OM mieli 5 godzin na rozwiązanie 3 zadań.
Treść zadań finałowych LXVIII OM dostępna jest pod adresem
https://om.edu.pl/sites/default/files/zadania/om/68-3.pdf.
Prace uczestników zostały następnie ocenione przez Komisję Zadaniową.
Po podsumowaniu ocen każdego z finalistów Komitet Główny Olimpiady Matematycznej na zebraniu w dniu 5.04.2017 r.podjął decyzję o przyznaniu tytułu laureata 27 spośród nich, którzy w finale uzyskali najlepsze wyniki.
W gronie laureatów LXVIII Olimpiady Matematycznej znalazł się Jasiek Kociniak , który za swoje rozwiązania otrzymał 14 punktów.
Wyróżniający wynik – 12 punktów – uzyskał również Kamil Galewski. który otrzymał zaproszenie na obóz naukowy Olimpiady Matematycznej. Obóz ten odbędzie się w dniach 4–18 czerwca br. w Mszanie Dolnej.
Natalka Kucharczuk i Piotrek Żuber również godnie reprezentowali naszą szkołę w Olimpiadzie Matematycznej, uzyskując w zawodach finałowych 6 punktów.
Z informacjami nt. zakończenia LXVIII OM można zapoznać się na stronie
https://om.edu.pl/?q=node/261
a komunikat prasowy dostępny jest pod adresem:
https://om.edu.pl/sites/default/files/sprawozdania/om/om68_komunikat.pdf
PK
powrót