I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Kamil Galewski zwycięzcą, Arek Pospieszny laureatem konkursu Politechniki Warszawskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
zdjęcie
Od 20 lat Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej organizuje konkurs pod nazwą "Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka".
Konkurs ten składa się z kilku etapów (w formule eliminacyjnej). W każdym z nich uczestnik rozwiązuje zadania losowane przez System Informatyczny Konkursu, przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych.
W dwóch pierwszych etapach uczestnik rozwiązuje zadania testowe (łącznie jest ich 50, podzielonych na 5 tur z rosnącym poziomem trudności), w trzecim - rozwiązuje 10 zadań otwartych i zredagowane przez siebie rozwiązania przesył do organizatorów, w półfinale - w miejscu wskazanym przez Organizatora - w czasie 90 minut ma do rozwiązania 10 zadań.
Do finału konkursu PW kwalifikuje się każdy z uczestników, który w półfinale zdobył co najmniej 70% możliwej do uzyskania liczby punktów.

Zawody finałowe XX edycji konkursu PW odbyły się 13 kwietnia 2019 roku, w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Wzięło w nim udział 170 uczniów z całej Polski, w tym 8 uczniów naszej szkoły:
Kamil Chrząszczyk (2b)
Natalia Ożarek (2b),
Szymon Rusiecki (2b),
Paulina Skalik (2b),
Kamil Galewski (3b),
Jakub Kołodziejczyk (3b),
Arkadiusz Pospieszny (3b),
Jakub Sola (3b).

Każdy uczestnik finału miał 180 minut na rozwiązanie 5 zadań otwartych (ich treść jest dostępna pod adresem: https://konkurs.mini.pw.edu.pl/node/13868).

Zwycięzcą XX edycji konkursu Politechniki Warszawskiej został
Kamil Galewski
uczeń I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim

Kamil zdobył w finale maksymalną liczbę 100 punktów.

W gronie laureatów konkursu znalazł się także drugi uczeń naszej szkoły, Arkadiusz Pospieszny, który uzyskał w finale 64 punkty.

Każdy z laureatów został uhonorowany okolicznościowym dyplomem oraz nagrodą rzeczową.

Wyniki finału dostępne są na stronie https://konkurs.mini.pw.edu.pl/pelne-wyniki-finalu

Galeria zdjęć z zakończenia konkursu oraz z przebiegu zawodów finałowych jest na stronie: https://konkurs.mini.pw.edu.pl/galeria
Informacje nt. konkursu można znaleźć pod adresem: https://konkurs.mini.pw.edu.pl/

Z okazji 20-lecia konkursu organizatorzy przygotowali wystawę dokumentującą poprzednie edycje i honorującą laureatów, a w szczególności zwycięzców z ubiegłych lat. Była więc okazja, żeby upamiętnić sukces Kamila zdjęciem przy tablicy poświęconej XI edycji konkursu, w której I miejsce zajął Piotr Jaszkowski, absolwent, a ówcześnie uczeń naszego liceum.

Przy okazji 20-lecia konkursu "Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka".
warto podsumować sukcesy uczniów naszej szkoły – poniżej wymieniamy tych, którzy w konkursie PW zdobyli tytuł laureata lub zostali wyróżnieni.

XX (2019)
Kamil Galewski (zwycięzca)
Arkadiusz Pospieszny (laureat)

XIX (2018)
Miłosz Januszewski (laureat)
Kamil Galewski (laureat)
Jakub Sola (laureat)

XVIII (2017)
Jan Kociniak (laureat)
Kamil Galewski (laureat)
Natalia Kucharczuk (wyróżniona)

XVII (2016)
Jan Kociniak (laureat)
Adrian Kucharczuk (laureat)

XVI (2015)
Rafał Burczyński (laureat)
Mateusz Olczyk (wyróżniony)

XV (2014)
Rafał Burczyński (laureat)
Michał Figlus (laureat)
Mateusz Olczyk (wyróżniony)
Adrianna Traczyk (wyróżniona)
Wojciech Śmigielski (wyróżniony)

XIV (2013)
Michał Figlus (laureat)
Helena Dziubecka (wyróżniona)

XIII (2012)
Kamil Motyka (wyróżniony)
Michał Figlus (wyróżniony)
Helena Dziubecka (wyróżniona)

XII (2011)
Grzegorz Szpak (laureat)

XI (2010)
Piotr Jaszkowski (zwycięzca)
Karol Dzitkowski (wyróżniony)

X (2009)
Piotr Jaszkowski (laureat)

IX (2008)
Jakub Domaradzki (laureat)
Agata Jakubowska (wyróżniona)

VIII (2007)
Błażej Marcinkiewicz (laureat)
Bartosz Ziembiński (wyróżniony)
Agata Jakubowska (wyróżniona)

V (2004)
Kamila Kawnik (wyróżniona)

III (2002)
Szymon Bemowski (wyróżniony)
P. K.
powrót