Klasa II E na wystawie BODY WORLDS

18 maja mieliśmy możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.
Wysłuchaliśmy informacji i zobaczyliśmy szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, pokarmowy, sercowo-naczyniowy, oddechowy czy nerwowy. Wystawa Body Worlds pokazała nam, jak skomplikowane, a jednocześnie finezyjne jest nasze własne ciało. Niektóre ciała ilustrują szkody wyrządzone narządom przez nadmierne jedzenie, brak ruchu, czy też stosowanie używek, takich jak papierosy i alkohol.

Obejrzenie wystawy stworzonej metodą plastynacji sprawiło , że wiedza ta dla klasy bio. - chem. jest niezwykle cenna i pozwala lepiej zrozumieć anatomię człowieka omawianą na aktualnych lekcjach biologii.
M.Ż.