I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Klasa II E na wystawie BODY WORLDS

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
zdjęcie
18 maja mieliśmy możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.
Wysłuchaliśmy informacji i zobaczyliśmy szczegółowo układy narządów, m.in. kostny, mięśniowy, pokarmowy, sercowo-naczyniowy, oddechowy czy nerwowy. Wystawa Body Worlds pokazała nam, jak skomplikowane, a jednocześnie finezyjne jest nasze własne ciało. Niektóre ciała ilustrują szkody wyrządzone narządom przez nadmierne jedzenie, brak ruchu, czy też stosowanie używek, takich jak papierosy i alkohol.

Obejrzenie wystawy stworzonej metodą plastynacji sprawiło , że wiedza ta dla klasy bio. - chem. jest niezwykle cenna i pozwala lepiej zrozumieć anatomię człowieka omawianą na aktualnych lekcjach biologii.
M.Ż.
powrót