I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Konferencja historyczna

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
zdjęcie
17 października 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi odbyła się Wojewódzka Międzyszkolna Konferencja na temat „Wyzwolenie regionu łódzkiego spod okupacji austriackiej i niemieckiej w listopadzie 1918 roku. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”.
W konferencji brali udział nauczyciele i uczniowie ze szkół z regionu łódzkiego, którzy w swoich wystąpieniach przybliżali okoliczności wyzwalania miast spod okupacji u progu niepodległości. Piotrków Trybunalski reprezentowała delegacja z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego na czele z nauczycielem historii panem Piotrem Grelowskim oraz uczniowie klasy 3f Adam Fijałkowski i Bartosz Jadwiszczak.

Pan Grelowski wygłosił wykład pt.: „Przejęcie władzy przez Polaków w Piotrkowie Trybunalskim na początku listopada 1918 roku. Od legionistów polskich do rozbrajania Austriaków”. Zaprezentował również fragment filmu o I liceum dotyczący nadania szkole imienia Króla Bolesława Chrobrego. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali w prezencie najnowszą książkę organizatora spotkania, Tadeusza Zbigniewa Bogaleckiego pt.: „Wyzwolenie regionu łódzkiego spod okupacji austriackiej i niemieckiej w listopadzie 1918 roku.”
AF, BJ
powrót