I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Mickiewicz i Słowacki gośćmi I F

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
zdjęcie
Do niecodziennego zdarzenia – pojedynku wieszczów narodowych – doszło w środę 25 kwietnia 2018r. w auli I LO. Mickiewicz i Słowacki byli gośćmi klasy IF.
Uczniowie klasy I F: Kinga Bezgacka, Nina Błaszczyk, Julia Dramińska, Malwina Łągwa i Maciej Szubert w ramach projektu z wiedzy o kulturze, realizowanego pod opieką nauczyciela p. Roberta Cieślaka zorganizowali przedstawienie teatralne poświęcone pojedynkowi romantycznych wieszczów. W rolę Adama Mickiewicza wcielił się Maciej Szubert, natomiast rolę Juliusza Słowackiego odegrała Malwina Łągwa. W trakcie przedstawienia wykonawcy przybliżyli twórczość Mickiewicza i Słowackiego oraz zaprezentowali swoją wizję pojedynku literatów, do jakiego miało dojść w nocy z 24 na 25 grudnia 1840 roku w Paryżu. Na szczęście i tym razem pojedynek okazał się bezkrwawy i zakończył się szczęśliwie.
r.
powrót