djo
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego.
Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.

W ramach obchodów tego święta uczniowie klas 2cg, 2bg, 2dp przygotowywali różne prace, między innymi zakładki do książek, prezentacje multimedialne, zdjęcia przedstawiające przebrania za ulubionego twórcę lub bohatera literackiego.

I.D.