I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Mozart, Vivaldi i AC/DC w Auli I LO

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
zdjęcie
Przegląd muzyki, począwszy od Chorału gregoriańskiego poprzez kompozycje Bacha, Mozarta, muzykę filmową o na disco polo kończąc, zaprezentowali w czwartek 19 kwietnia uczniowie klasy IB w auli naszej szkoły. Dwugodzinny koncert odbył się w ramach projektu realizowanego na lekcjach wiedzy o kulturze.
Wykonawcami byli uczniowie klasy IB: Dawid Dróżdż, Joanna Fijałkowska, Tomasz Kowalczyk, Maciej Olszewski i Natalia Ożarek, którzy wzięli udział w projekcie zainspirowanym na początku roku szkolnego przez nauczyciela prowadzącego w tej klasie lekcje wiedzy o kulturze p .Roberta Cieślaka.

Po wielu tygodniach przygotowań uczniowie zaprezentowali cały przekrój muzyki wykonując m.in. renesansową Canzonetta antica, barokowe: Toccatę i Fugę Jana Sebastiana Bacha, fragmenty Czterech pór roku Antonia Vivaldiego, klasycystyczny Marsz turecki Wolfganga Amadeusza Mozarta, romantyczną kompozycję Franza Schuberta Ave Maria, tańce XIX i XX wieku: Kankan i Flamenco, kompozycje jazzowe Louisa Armstronga, bluesową improwizację, kultowe utwory zespołów AC/DC i Led Zeppelin a wreszcie kilka wybranych przebojów muzyki filmowej i, co wywołało falę spontanicznej radości zgromadzonej widowni, szlagiery muzyki disco polo.

Trzeba przyznać, że projekt w tym przypadku zakończył się sukcesem. Kilkumiesięczne przygotowania zaowocowały wspaniałym koncertem, obejrzanym i wysłuchanym przez pozostałych uczniów klasy IB, a młodzi wykonawcy zasłużyli w pełni na uznanie i… oceny celujące z wok-u.
G r a t u l u j e m y !!!
r.
powrót