prczym
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy II A stworzyli „Przewodnik po świecie Tolkiena”. Mamy nadzieję, że przygotowane przez Adama Chojnackiego, Tomasza Kurzelę, Łucję Kwaśniak, Jakuba Kuśmierskiego, Bartosza Zasempę, Mikołaja Grzankowskiego i Szymona Kornackiego ulotki zachęcą Chrobrzaków do sięgnięcia po takie lektury jak „Władca Pierścieni”, „Hobbit” czy „Silmarillion”. Na wszystkich chętnych do wkroczenia w magiczny świat Mistrza Fantasy czekamy w poniedziałek (11.12.2017 r.) od godziny 7.30 przy głównym wejściu do szkoły.
Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach,
Dziewięć dla śmiertelników, ludzi śmierci podległych,
Jeden dla Władcy Ciemności na czarnym tronie
W krainie Mordor, gdzie zaległy cienie,
Jeden, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.

John Ronald Reuel Tolkien, „Władca Pierścieni”
Janusz Błaszczyk & II A