OLIMPUS Z JĘZYKA POLSKIEGO

start
Dnia 4 listopada 2019r. odbyła się jesienna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus z Języka Polskiego. W gronie uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele klasy I cp (humanistycznej).

Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru. Dotyczył on zagadnień literackich, obejmujących zakres materiału dla klasy ILO po szkole podstawowej. Należało także wykazać się znajomością terminologii frazeologiczno – językowej.

Po zakończeniu konkursu ogłoszono laureatów i finalistów, wśród których wysokie wyniki uzyskali nasi uczniowie:

LAUREACI:

ANNA GRELOWSKA I miejsce w kraju

DANIEL BALIŃSKI VIII miejsce w kraju

URSZULA SĘK IX miejsce w kraju

NIKOLA LORENT XII miejsce w kraju

Wyniki bardzo dobre uzyskali:

Izabela Maniecka

Maryla Majchrowska

Wiktor Grzywacz

Agnieszka Bartosiewicz

Dyplomy uznania otrzymali:

Sebastian Gałek

Julia Midera

Ewelina Gawłowska

Dominika Redlich

Amelia Mikusek

Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Adama Grelowskiego.

Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników

i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

A.G.