PIOTRKÓW SEJMOWY 1468 - 2018 550 – LECIE PARLAMENTARYZMU RZECZYPOSPOLITEJ

start
Pod koniec kwietnia 2018 roku klasa 2f uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez pracowników Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim. Tematem przewodnim zajęć były obchody 550 rocznicy parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. To właśnie w 1468 roku odbył się w naszym mieście sejm, który jest uznawany za pierwsze tego typu zgromadzenie ustawodawcze w Polsce.
Efektem warsztatów jest tablica informująca o tych historycznych wydarzeniach przygotowana przez uczennice klasy 2f: Natalię Balcerzyk i Martę Krakowiak. Wszystkich zainteresowanych historią sejmu oraz Piotrkowa zapraszamy do lektury.