I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Portrety romantyków – prace plastyczne naszych uczniów czyli wernisaż kameralny w Chrobrym

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
zdjęcie
Portrety polskich romantyków: Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego i Fryderyka Chopina wykonane przez uczniów naszej szkoły i nauczyciela języka polskiego i wiedzy o kulturze p. Roberta Cieślaka zostały zaprezentowane na zorganizowanym specjalnie z tej okazji wernisażu, na który wykonawcy prac zaprosili klasę IF.
Portrety powstały w ramach projektu z wiedzy o kulturze kierowanym przez nauczyciela P. Roberta Cieślaka od połowy września 2017r. do końca maja 2018r. Portrety Cypriana Kamila Norwida i Juliusza Słowackiego to prace wykonane ołówkiem na kartonie przez Julię Rudzką (IF) i Martynę Nowicz (IF), natomiast portrety Chopina i Mickiewicza to obrazy olejne. Wybitnego polskiego kompozytora sportretowała samodzielnie Julia Walicka (IF), portret Mickiewicza powstał we współpracy nauczyciela p. Cieślaka z uczennicą Pauliną Robert (IF) jako kopia obrazu Walentego Wańkowicza, który można oglądać na co dzień w Muzeum Narodowym w Warszawie. W trakcie wernisażu wykonawcy przybliżyli sylwetki sportretowanych romantyków oraz przedstawili proces powstawania prac, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie. Nie obyło się bez uwag zainteresowanych, pytań i… oczywiście symbolicznej lampki (kubeczka) „szampana” Picolo.

Po wernisażu prace zostały umieszczone na stałe na ścianie pracowni nr 40.
r. (11.06.2018r.)
powrót