I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Spotkanie z Prezydentem Miasta

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
zdjęcie
W dniu 16 stycznia 2018 roku w naszej szkole gościliśmy Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pana Krzysztofa Chojniaka.
Spotkanie z uczniami rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia struktur samorządowych w Polsce. Każdy mógł wykazać się swoją wiedzą na ten temat odpowiadając na zadawane przez prezydenta pytania, dotyczące w głównej mierze powiatu. Dowiedzieliśmy się, także o istotnej roli naszego miasta w dziejach polskiego parlamentaryzmu i pierwszych obradach Sejmu właśnie w Piotrkowie Trybunalskim. Pan prezydent zdradził nam, iż w tym roku planowane są jubileuszowe obchody tych wydarzeń. Następie przeszliśmy do podsumowania 800-lecia miasta i zapoznaliśmy się z projektem „Trakt Wielu Kultur”, który obejmował remonty kamienic, ulic, a co dla nas najważniejsze - budynku naszej szkoły. Przypomnieliśmy także ważne wydarzenia kulturalne, cyklicznie odbywające się na piotrkowskiej Starówce. Poruszyliśmy również temat przyszłości miasta, która związana jest z realizacją projektu „Młode stare miasto” obejmującego m.in. budowę nowoczesnej Mediateki. Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką w postaci pamiątkowych albumów i wspólnego zdjęcia.
Karolina Wojciechowska IIa
powrót