I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020"

Sukces w konkursie historycznym IPN

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
zdjęcie
22 listopada br. w zabytkowym Pałacu Poznańskiego w Łodzi odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „»Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach«. Gustaw Herling-Grudziński na tle historii Polski” zorganizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.
W I etapie drużynowej rywalizacji udział wzięło prawie tysiąc osób z całej Polski, spośród których jury wybrało 12 zespołów. Wśród nich znalazła się reprezentacja naszego liceum w składzie: Anna Lasek, Maria Madej i Anna Pabich (1CG). Awans do ścisłego finału zapewnił im projekt kwartalnika zatytułowanego „Dziennik pisany nocą: W innym świecie Księcia Niezłomnego” poświęcony Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu oraz losach Polaków podczas II wojny światowej. Po rozwiązaniu testu, za który Panie zdobyły komplet punktów, Ania, Marysia i Ania przystąpiły do decydującej rozgrywki – quizu. Pytania były zróżnicowane – dotyczyły zarówno biografii pisarza, jak i historii XX wieku – a ich poziom był naprawdę wysoki. Po wyrównanej „walce” zespół z „Chrobrego” zajął 4. miejsce.

Gratuluję!
Janusz Błaszczyk
powrót