Tropem Wilczym

start
Uczniowie Chrobrego uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych biorąc udział w biegu Tropem Wilczym. Od 2011 r. w pierwszy dzień marca Polacy przypominają o Niezłomnych Bohaterach walki o niepodległość prowadzonej w latach 1944-1963.
Żołnierze drugiej konspiracji sprzeciwiali się nielegalnemu przejęciu władzy przez zależnych od Moskwy komunistów. Terroryzowane przez radzieckich żołnierzy społeczeństwo, często liczyć mogło jedynie na członków podziemia antykomunistycznego. Za swoją niezłomną postawę Żołnierze Wyklęci byli przez władze torturowani oraz skazywani na śmierć lub długoletnie więzienie, a ich nazwiska miały być na zawsze wymazane z historii. Na szczęście to ostatnie się nie udało! Cześć i chwała Bohaterom!

Dziękuję za przesłanie zdjęć i Waszą patriotyczną postawę.

Janusz Błaszczyk