Uroczyste obchody 340 rocznicy powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego

DSCN0011
W 1675 roku rozpoczęła swoją działalność najstarsza szkoła w Piotrkowie – Nasze I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. Z tej okazji, 9 listopada 2015 roku, zorganizowane zostały uroczystości rocznicowe.
Święto „Chrobrego” rozpoczęło się od porannej Mszy Świętej w intencji nauczycieli, uczniów i absolwentów I LO poległych w walce o niepodległość Polski, którą odprawiono w kościele oo. Jezuitów.
O godz. 9.15 uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w biegu o „Puchar Chrobrego”. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się: Angelika Drzazga (IIe), Gosia Zaczek (IIc) oraz Alicja Wąchała (IIe). Panowie zaś na podium stanęli w następującej kolejności: Damian Michalski (IIc), Mateusz Król (IIIc) i Łukasz Włodarczyk (IIb). Zwieńczeniem części sportowej był rekreacyjny bieg, w którym pod kierunkiem dyr. Henryka Michalskiego wzięli udział absolwenci, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji.
Oficjalna część uroczystości, która odbyła się w auli, rozpoczęła się o godz. 11.00 od gratulacji, podziękowań i życzeń składanych na ręce Dyrektora I LO przez przybyłych gości. Po zakończeniu przemówień wręczono nagrody dla najlepszych biegaczy oraz uczniów, którzy wzięli udział w konkursie historycznym pt.: „340 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego – Dzieje – Nauczyciele – Absolwenci”. W tej dziedzinie najlepszymi okazali się: Kamila Kozień (IIf), Mariola Pirek (IIId) oraz Łukasz Leśniewski (IId).
Następnie wyświetlono film dokumentalny o dziejach placówki, a po nim wystąpił piotrkowski zespół wokalny„Przygoda P.L.”, złożony z absolwentek I LO. Wyjątkową pamiątką z jubileuszu będzie specjalny odcinek programu Telewizji Piotrków „Piotrków, którego już nie ma” pt.: „Ukłony z Chrobrego”, który nagrano na zakończenie uroczystości.
Przez cały dzień, na korytarzach liceum, można też było oglądać wystawę Archiwum Państwowego pn.: "1914-1918 Piotrków i piotrkowanie w czasie wojny i okupacji" oraz zapoznać się z wizerukami i biogramami słynnych absolwentów „Chrobrego”.