I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

V PLENER MALARSKI I LO ROZPOCZĘTY!!!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
zdjęcie
Tematem tegorocznej, piątej edycji PLENERU MALARSKIEGO I LO jest weduta, czyli krajobraz miejski, reprezentowany przez malownicze uliczki, place i architekturę piotrkowskiej starówki.
W tegorocznych zmagań artystycznych wzięło udział 21 uczennic i uczniów z klas pierwszych i trzeciej (oraz gościnnie absolwent naszej szkoły, który w latach ubiegłych systematycznie brał udział w naszym plenerze jeszcze jako uczeń Chrobrego).

Prace nad trudną sztuką pejzażu wykonywanego techniką olejną rozpoczęły się w piątek 27 września 2019r. w samo południe i trwały do godziny 15.00. Do tego czasu uczestnikom udało się wykonać szkice, a większość rozpoczęła nawet malowanie. To jednak dopiero początek. W ciągu kilku najbliższych dni, gdy tylko aura na to pozwoli, prace w plenerze będą kontynuowane. O dalszych efektach będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie szkolnej.

r.
powrót