I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020"

WIZYTA GOŚCI Z IZRAELA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
zdjęcie
W poniedziałek, 2 grudnia, mieliśmy przyjemność gościć naszych zagranicznych przyjaciół z Izraela. Był to ich trzeci już przyjazd do naszej szkoły, niemniej jednak emocje towarzyszące wydarzeniu były równie wielkie co w poprzednich latach.
Na spotkanie składały się specjalnie zorganizowany występ naszego świetnego chóru oraz warsztaty prowadzone przez anglistów, podczas których uczniowie mieli możliwość znaleźć wspólny język oraz poznać swoje zwyczaje i kulturę. Na dziedzińcu nasze uczennice wygłosiły mowę upamiętniającą powstanie piotrkowskiego getta 80 lat temu oraz wiersz upamiętniający ofiary tego okrutnego miejsca. Następnie uczestnicy udali się do pobliskiej hali sportowej, gdzie wzięli udział w meczu koszykówki, który pozwolił im dać upust emocjom. Nie była to tylko niezwykła okazja dla młodzieży, by doszlifować język angielski, ale również by nawiązać nowe znajomości. Wierzę, iż to niesamowite doświadczenie i wszyscy czekamy już z niecierpliwością na kolejne spotkanie w najbliższej przyszłości.

Poniżej natomiast zamieszczam wiadomość od mojej koleżanki z Ness Ziona, która wspólnie ze mną koordynuje spotkania młodzieży, z której wynika iż Wasi nowi koledzy będą mile wspominać pobyt w naszej szkole.

"Dearest Ewelina,
Thank you ever so much for the great visit.
It was a great experience both for us, the teachers, and the students to meet you.
The students came back with many stories about the meeting, they shared and switched phone numbers and learned much
about your habits, hobbies and areas of interests.
I am sure this visit was just the beginning to a new mutual relationship.
All the best
Yifat. "
Ewelina Szamburska
powrót