I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Z życia klas

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
zdjęcie
W dniach 4-6 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka szkolna, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych.
W pierwszym dniu w Twierdzy krzyżackiej w Malborku, której początki sięgają XIII w. poznaliśmy zwyczaje naszych szlachetnych przodków i zakonników. Mogliśmy podziwiać piękno architektury, które przetrwało niejedno pokolenie. Drugiego dnia udaliśmy się na Westerplatte, gdzie mogliśmy obejrzeć ruiny koszar zbombardowanych przez Niemców w 1939 roku, pomnik poświęcony obrońcom tej placówki oraz Gdańsk z urokliwą starówką i pięknymi kamienicami. Pospacerowaliśmy wzdłuż Motławy oraz w Sopocie po najdłuższym w Polsce molo. Trzeciego dnia Europejskie Centrum Solidarności , miejsce opowiadające najnowszą historię. Multimedialna formuła muzeum umożliwia zwiedzającym poznanie historii ostatnich 30 lat. Przybliża m.in jak wyglądał stan wojenny, powstanie i działalność NSZZ Solidarność oraz postacie wielkich Polaków, którzy przysłużyli się naszej wolności.

Te wspólnie spędzone dni pozwoliły nam jeszcze bardziej się zintegrować. Zabraliśmy ze sobą do domu nie tylko piasek w butach , ale również jedyne w swoim rodzaju wspomnienia.
 
Maria Żak
powrót