Zakończenie programu „Zdolny uczeń – świetny student”

logo_zdolny
7. czerwca 2019 roku odbyło się zakończenie programu „Zdolny uczeń – świetny student”. Projekt ten polegał na kilkumiesięcznych wspólnych badaniach naukowych licealistów z pracownikami Uniwersytetu Łódzkiego. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły, a cztery uczennice swoje dokonania zaprezentowały na uroczystym finale akcji w Sali Senatu UŁ. Były to:
Wiktoria Cichosz z tematem prezentacji: Zróżnicowanie mykoryz na korzeniach sadzonek w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego na terenie dawnej szkółki w Moszczenicy (klasa 2D);

Julia Poterała z tematem: Całkowity potencjał antyoksydacyjny wybranych produktów spożywczych pochodzenia roślinnego (klasa 2D);

Aleksandra Grelowska z tematem badań: Wykorzystanie nowoczesnych technik obrazowania mikroskopowego w identyfikacji mrówek (klasa 2E);

Zuzanna Płomińska z tematem: W poszukiwaniu alternatywnych związków i metod ochrony roślin przed skażeniem środowiska naturalnego (klasa 2E).

Za swoje występy dziewczęta otrzymały dyplomy i drobne upominki. Program Zdolny uczeń – świetny student był okazją dla uczniów do poznania technik pracy laboratoryjnej oraz do zaznajomienia się ze specyfiką pracy na uniwersytecie.

Aleksandra Grelowska