I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020"

FINAŁ KONKURSU „OD MUNDURKA DO TOGI”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
zdjęcie
24 lutego 2020 r. w Kancelarii Dawid & Partnerzy – Adwokaci i Radcowie Prawni, z siedzibą w Częstochowie, odbył się ostatni etap IV edycji konkursu "Od mundurka do togi". Wzięła w nim udział uczennica klasy 3F - Julia Dramińska - będąca jedną z 8 osób, które dotarły do finału spośród prawie 60, które w tym roku przystąpiły do konkursu.
Zadaniem finałowym było wcielenie się w rolę obrońcy osoby oskarżonej o morderstwo popełnione w zamiarze bezpośrednim. Julia musiała przygotować mowę końcową do udostępnionego jej wcześniej kazusu. Po zakończeniu mowy jej dodatkowym zadaniem było wykonanie repliki tj. odniesienie się do stanowiska oskarżyciela.

Julii nie udało się niestety zająć miejsca na podium. Została finalistką konkursu. Komisja w osobistym feedbacku wskazała, że spodobała się im jej postawa, charyzma, pewność siebie i siła argumentacji oraz przedstawianie własnego stanowiska, które bazowało na zdobytej przez nią wcześniej wiedzy prawniczej. Jedynie replika w wykonaniu naszej uczennicy wypadła gorzej na tle innych uczestników, a o przyznaniu nagród decydowały szczegóły.

Jednak zgodnie z łacińską sentencją - per aspera ad astra - do gwiazd przez trudności - Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
Piotr Grelowski
powrót