I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020"

Julia Dramińska i Michał Kacprzyk finalistami Olimpiady Wiedzy o Prawie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
zdjęcie
Uczennica profesora Piotra Grelowskiego Julia Dramińska (3F) i mój uczeń Michał Kacprzyk (1CG) zostali finalistami XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie.
Zgodnie z zarządzeniem MEN eliminacje centralne w tym roku nie odbyły się, zaś tytuły finalistów otrzymali wszyscy uczestnicy, którzy się do nich zakwalifikowali – łącznie 51 osób z całej Polski. Dlatego tym bardziej warto podkreślić, że na podstawie wyników eliminacji okręgowych Michał zajął II miejsce w kraju, z wynikiem 49 punktów na 50, zaś Julia IX miejsce, uzyskując 46 punktów na 50 możliwych. Udział w Olimpiadzie wymagał od uczestników specjalistycznej wiedzy z zakresu prawa. W etapie szkolnym musieli zmierzyć się z testem wiedzy prawniczej, zaś w kolejnych eliminacjach nie tylko z testem, ale również z wypracowaniem na temat: „Małżeństwo i władza rodzicielska. Wymień i wyjaśnij po trzy różne przeszkody zawarcia związku małżeńskiego (trzy z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego i trzy z Kodeksu prawa kanonicznego) oraz wyjaśnij ograniczenie, zawieszenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej”.

Serdecznie gratuluję!

Janusz Błaszczyk
powrót