I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2020"

Julia Węglarska w finale 50. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
zdjęcie
Julia Węglarska, uczennica klasy III A została zakwalifikowana do etapu centralnego 50. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Eliminacje okręgowe olimpiady odbywały się dwuetapowo. 8 lutego Julia Węglarska, Nina Błaszczyk (IIIF) oraz Alexander Supady (IAP) w budynku XXVI LO im. K.K. Baczyńskiego w Łodzi pisali egzamin z zakresu historii literatury oraz rozwiązywali test z nauki o języku. Wyniki tej części olimpiady okazały się szczęśliwe dla Julii Węglarskiej, która osiągnęła bardzo wysoki wynik łączny 81 pkt. (na 90 możliwych), dzięki czemu mogła wziąć udział w części ustnej eliminacji. Te odbyły się 29 lutego również w XXVI LO w Łodzi. I tym razem Julia osiągnęła bardo wysoki wynik: 48 pkt. na 50 możliwych, a tym samym trzeci wynik w województwie łódzkim na tym poziomie OLiJP. Zgodnie z regulaminem olimpiady Julia otrzymała wówczas rekomendację do etapu centralnego. Dziś już jednak wiemy, że po weryfikacji dokonanej przez Komitet Centralny Jula Węglarska została oficjalnie zakwalifikowana do finału olimpiady jako jedna z siedmiu osób reprezentujących województwo łódzkie. Do udziału w olimpiadzie Julię przygotowuje nauczyciel języka polskiego Robert Cieślak.

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia na etapie centralnym, który odbędzie się w dniach 1 – 4 kwietnia w Konstancinie i w Warszawie.
r.
powrót