Kamil Chrząszczyk i Bartosz Głowacki finalistami LXXI Olimpiady Matematycznej

Kamil_Chrząszczyk&Bartek_Głowacki

Pojawiły się już ostateczne listy uczniów zakwalifikowanych do finału tegorocznej edycji Olimpiady Matematycznej (są dostępne na stronie https://om.mimuw.edu.pl/).

Wśród nich jest dwóch uczniów „Chrobrego”:

Kamil Chrząszczyk (klasa 3b) oraz Bartosz Głowacki (klasa 1bg).

Serdecznie gratulujemy Kamilowi i Bartkowi awansu do finału OM, który daje im wolny wstęp (poza procedurami rekrutacyjnymi) na kierunki matematyczno oraz informatyczne większości polskich wyższych uczelni.

Zawody finałowe LXXI Olimpiady Matematycznej miały się odbyć w dniach 22-23 kwietnia 2020 r. w Stalowej Woli, ale z uwagi na szczególną sytuację epidemiologiczną Minister Edukacji Narodowej zdecydował, że w tym roku szkolnym finały olimpiad przedmiotowych nie odbędą się (rozporządzenie Dz. Ust. z dnia 25 marca 2020, poz. 530).