Kamil Galewski jedzie na 60 Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną

start
W dniach 24-26.06.2019 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzone zostały trzydniowe zawody, których celem było wyłonienie dwóch osób, mających uzupełnić reprezentację Polski na 60 Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną (60th International Mathematical Olympiad).
W zawodach, przeprowadzonych w formie „Team Selection Test”, brało udział 10 osób:

cztery z zapewnioną kwalifikacją IMO (co uzyskały na podstawie wyniku osiągniętego podczas zawodów finałowych 70 Olimpiady Matematycznej: https://om.mimuw.edu.pl/post/11):
Juliusz Banecki, Gdańskie Liceum Autonomiczne,
Tomasz Ślusarczyk, V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie,
Justyna Jaworska, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie,
Radosław Żak, V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie,

oraz sześć osób, które w finale uzyskały 30 punktów i jednocześnie w zawodach stopnia drugiego otrzymały maksymalną liczbę 36 punktów:
Jan Dobrakowski, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie,
Maciej Dziuba, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich,
Jan Fornal, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie,
Paweł Gadziński, V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej,
Kamil Galewski, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim,
Iwo Pilecki-Silva, III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.

Każdego dnia uczestnicy polskiego TST 2019 mieli do rozwiązania 3 zadania, każde ocenianie w skali 0 – 7 punktów.

Po podsumowaniu punktów okazało się, że kwalifikację na dwa wakujące miejsca na IMO 2019 uzyskali:
Jan Fornal i Kamil Galewski,
którzy w zawodach uzyskali dwa najlepsze wyniki, wyprzedzając również wszystkie osoby, które miały zapewniony udział w reprezentacji Polski na IMO 2019.

Tym sposobem uczeń naszej szkoły, Kamil Galewski będzie reprezentował Polskę podczas 60 Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej, która odbędzie się w dniach 14 – 22.07.2019 r. w Bath, w Wielkiej Brytanii.

Na stronie https://www.imo2019.uk/ można śledzić aktualne informacje przekazywane przez organizatorów 60th IMO.

Załączone zdjęcia z zawodów otrzymaliśmy dzięki uprzejmości p. Dominika Burka, głównego organizatora zawodów w Krakowie.
Zdjęcie grupowe przekazał nam Tomek Ślusarczyk (autorem zdjęcia jest tata Tomka).
P. K.