„KARSKI I WŁADCY LUDZKOŚCI”

start
28 listopada o godzinie 11:00 w kinie Pixel odbyła się projekcja filmu ,,Karski i władcy ludzkości” w reżyserii Sławomira Grünberga. Uczniowie klasy 3f, pod opieką Pana Piotra Grelowskiego, mieli okazje zobaczyć dokument, a następnie uczestniczyć w spotkaniu z reżyserem, które poprowadził Bartłomiej Kabziński.
Film Sławomira Grünberga w nowatorski sposób łączy archiwalne materiały filmowe i sekwencje animowane. Film przedstawia historię słynnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego – Jana Karskiego. Warszawski kurier został uznany przez amerykański magazyn „Newsweek” za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku. W 1940 powierzono mu misję stworzenia raportu na temat okrucieństw i masowych zbrodni wobec Żydów, jakich na terenie okupowanej Polski dopuszczali się Niemcy. Film opowiada o drodze, jaką przeszedł Karski starając się przedstawić swój raport najbardziej wpływowym, politycznym przywódcom XX wieku.