I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Międzynarodowy obóz matematyczny

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
zdjęcie
W dniach 9 - 21 września 2018 r. w Milówce odbył się międzynarodowy obóz matematyczny „Maths Beyond Limits”. Była to trzecia edycja imprezy, w której w tym roku wzięło udział 60 młodych matematyków z 12 państw. Wśród nich było 4 uczniów naszej szkoły: Katarzyna Cuper, Paulina Skalik, Arkadiusz Pospieszny i Szymon Rusiecki oraz absolwentka naszego liceum, Natalia Kucharczuk.
Wykłady i zajęcia warsztatowe prowadzone były w języku angielskim przez tutorów, których organizatorzy zaprosili do współpracy przy MBL Tutorzy MBL to aktualni studenci lub absolwenci następujących renomowanych uczelni europejskich: Uniwersytetu w Cambridge, Uniwersytetu w Warwick, Carleton Collage, Eötvös Loránd University w Budapeszcie, Uniwersytetu Karola w Pradze, Uniwersytetu Hebrajskiego w Izraelu oraz Uniwersytetu w Utrechcie oraz polskich: Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bardzo istotnym wydarzeniem był udział w MBL-u w roli tutora znakomitego wykładowcy najbardziej prestiżowego amerykańskiego obozu matematycznego Mathcamp – Marka Krusemeyera.

Tutorzy prowadzili wykłady z różnych dziedzin matematyki, omawiając zagadnienia zarówno olimpijskie jak i wprowadzając pojęcia akademickie konieczne do opanowania materiału proponowanego przez autora wykładu.

Jednym z tutorów był absolwent naszej szkoły – Jan Kociniak, obecnie student Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego. Zaproponował on uczestnikom zajęcia dotyczące paradoksu Banacha – Tarskiego.

W czasie obozu odbyły się wycieczki w góry Beskidu Żywieckiego, nie zabrakło też innego rodzaju zajęć integracyjnych: nauki tańca rock'n rolla, warsztatów z parzenia herbaty, survivalu w lesie, krótkiej lekcji islandzkiego, warsztatów teatralnych i wielu innych . Dzięki temu uczestnicy mogli podszkolić się nie tylko w matematyce, ale także języku angielskim oraz nawiązać nowe, międzynarodowe znajomości.

W imieniu wszystkich uczestników MBL 2018 mogę z przekonaniem napisać, że z niecierpliwością oczekujemy już następnej edycji. Wszystkim zainteresowanym udziałem w przyszłorocznej edycji obozu polecam śledzenie komunikatów na stronach: http://mathsbeyondlimits.eu/ oraz https://www.facebook.com/mathsbeyondlimits/.
Paulina Skalik
powrót