I Liceum Ogólnokształcące
im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2019"

Podsumowanie programu „Młodzi głosują+” w Chrobrym

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
zdjęcie
Iga Jóźwik, Dawid Radziszewski i Kamil Wojciechowski – to pierwszoklasiści, którzy przez ostatnie miesiące aktywnie działali na rzecz zwiększenia frekwencji wyborczej wśród piotrkowian. Udało im się! Frekwencja w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego to ponad 45%!
Oficjalne wyniki wyborcze poszczególnych komitetów można sprawdzić na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Natomiast w szkolnej symulacji wyborów wśród młodzieży zwyciężyła Wiosna, z wynikiem 35%. Na drugim miejscu znalazła się Konfederacja – 24%., a ostatnie miejsce na podium, z poparciem 19%, zajęła Koalicja Obywatelska. 12% głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, natomiast Kukiz’15 cieszył się poparciem 6% biorących udział w symulacji. „Pod progiem” znalazła się jedynie Lewica Razem, z wynikiem 4%. Frekwencja wynosiła 57,5%.
Janusz Błaszczyk
powrót